Profil działalności

 

Społeczne Ognisko muzyczne "Andante" funkcjonuje od 1997 roku pod partonatem Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego we Wrocławiu.

 

Logo DTM 195x300 


W naszym Ognisku realizowane są wyłącznie programy autorskie dopasowane indywidualnie do każdego ucznia zgodnie z jego predyspozycjami i oczekiwaniami oraz gustem muzycznym. 
Uczestnik nabywa umiejętności gry na wybranym instrumencie wykonując utwory różnorodnych gatunków muzycznych, począwszy od klasyki poprzez muzykę filmową po rozrywkową.
Główny nacisk stawiamy na przyjazną atmosferę, zachowując przy tym profesjonalizm i skuteczność.
Oprócz nauki gry na instrumentach w naszej ofercie znajdują się zajęcia w grupowe, podczas których realizujemy program z zaskresu rytmiki, zasad muzyki oraz kształcenia słuchu.

 

Kto może się zapisać ?

 

Każdy. Jedynym ograniczeniem jest dolna granica wiekowa, która wynosi 5 lat i dotyczy indywidualnej nauki gry na instrumencie. Górnej granicy brak. Nauczamy dzieci, młodzież, osoby dorosłe, a także seniorów.
Dla dzieci od 3 roku życia rozpoczynamy zajęcia w grupach od września 2017 r.

Aby spróbować swoich sił w grze na instrumencie, nie trzeba znać nut. Wszystkiego Cię nauczymy. Receptą do sukcesu są chęci, regularne ćwiczenia w domu oraz własny instrument.

 

Jak długo trwa nauka?

 

Społeczne Ognisko Muzyczne „Andante” funkcjonuje od września do czerwca. W czasie wakacji organizujemy warsztaty muzyczne dla zainteresowanych słuchaczy. 
Lekcje indywidualne prowadzone glównie w godzinach popołudniowych, dostosowanych do planu lekcji ucznia, do ustalenia z instruktorem. Lekcje grupowe ustalane są we wrześniu i obowiązują przez cały rok szkolny.

 

Czas trwania nauki w poszczególnych działach

 

  • Przedszkolny – uczniowie w wieku 5-6 lat
  • Dziecięcy – uczniowie w wieku 7-11 lat - nauka trwa 6 lat
  • Młodzieżowy – uczniowie w wieku 12-18 lat – nauka trwa 4 lata
  • Absolwencki – dla absolwentów SOM "Andante" - dowolny okres nauki
  • Dla dorosłych – dowolny okres nauki
 
 
 

Świadectwa i dyplomy

 

Każdy uczeń w dziale przedszkolnym, dziecięcym i młodzieżowym przystępuje do egzaminów półrocznych i końcowych otrzymując promocję do kolejnej klasy.
Po zakończeniu 6 - letniego cyklu nauki w dziale dziecięcym lub 4 - letniego w dziale młodzieżowym, uczeń otrzymuje Dyplom Ukończenia Społecznego Ogniska Muzycznego "Andante" sygnowany pieczątką Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego we Wrocławiu. 

Istnieje możliwość rezygnacji z przystępowania do egzaminów.